Należy mieć świadomość tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź też nazywane mięśniami Kegla, to ogromnie istotna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują także w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne i sprawne, właściwie każdy z nas powinien zadbać o to, aby nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz niektórych narządów w jamie brzusznej, co trudno również ukryć.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w absolutnie profesjonalny sposób bardzo staramy się wykonywać jak najbardziej przyjemne (jak to tylko możliwe) efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju trudnościach ogromnie ważny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak sam skurcz, w czasie wykonywania powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Kiedy dojdziemy do kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed telewizorem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz