Powinno się być świadomym tego, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, a więc mięśnie Kegla, to bardzo istotna partia mięśniowa, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te podtrzymują również w właściwej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne oraz mocne, właściwie każdy powinien przypilnować to, aby nie były zbyt napięte. Nie da się też ukryć, że mięśnie dna miednicy pilnują dobre utrzymywanie moczu w pęcherzu i dodatkowo określonych narządów w jamie brzusznej.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w kompetentny sposób bardzo staramy się wykonywać możliwie jak najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. W tego rodzaju niedogodnościach bardzo istotny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej,, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa pomiędzy skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak sam skurcz, w czasie wprowadzania kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest również ważny. Podczas gdy uzyskamy wprawę, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem bądź siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia dobrze wykonywane wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz