Należy wiedzieć, że jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to bardzo istotna partia mięśni, która odpowiada między innymi za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują też w właściwej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Z racji tego każdy z nas powinien w przemyślany sposób zadbać o to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale także nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna miednicy odpowiedzialne są za utrzymanie moczu w naszym pęcherzu a także określonych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w profesjonalny sposób staramy się realizować możliwie jak najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. W tego rodzaju przeszkodach szczególnie ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Na dodatek, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na siedząco, na leżąco jak i na stojąca. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak skurcz, w trakcie wykonywania kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Gdy dojdziemy do efektywności, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy właściwie w każdej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem lub siedząc przed komputerem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz